Dzień bez motocykla, ale dla chętnych…

W przypadku  dobrej pogody  zapraszam chętnych  na moją ulubioną trasę  po  ,,balcony roads,,

Najbardziej spektakularnych miejscach   jakie  jest dane ujrzeć motocykliście.

SZCZEGÓŁY:

Trasa liczy  300-330 km.

Potrzeba na nią  5 –5,5  godziny.

Wyjazd zaraz po obiedzie , powrót na kolację.

Combe Laval

Droga jest dość wymagająca i wyzywająca, a przemierzanie tuneli i metalowych jezdni powoduje zawroty głowy. Obecnie przyciąga głównie rowerzystów i motocyklistów  którzy chcą stawić czoła wyzwaniu, jakim jest stroma wspinaczka i zostać nagrodzona zapierającymi dech w piersiach widokami na region Vercors.  Droga jest głęboko wykuta w skale. Twoje serce będzie bić szybciej, gdy podjedziesz do murku , który prawdopodobnie nie jest szerszy niż 25  cm , który oddziela cię od upadku z wysokości prawie 300 metrów . Z zawrotną wysokością i spektakularnymi widokami na dolinę Royans  , jest  to miejsce prawdziwych koszmarów dla wrażliwych, a wielokrotnie droga ta była zamknięta dla pojazdów w pewnych warunkach pogodowych z powodu licznych ofiar śmiertelnych na przestrzeni lat. Jeśli pozwolisz sobie na swobodę, będzie to twój ostatni błąd. Droga jest zamknięta dla dłuższych pojazdów.

Droga D22 i jej kontynuacja Route de Presles mają znikome znaczenie dla transportu – są typowymi drogami widokowymi. Gwarantuje to możliwość spokojnego napawania się zachwycającymi widokami Parku Narodowego Vercors.

Wąwóz Nan

Droga D22. Ten 30 km,  unikalny odcinek asfaltu znany jest z pięknych balkonów wykutych w żywej skale biegnący na wysokości ponad 1 700 m.n.p.m..
Podczas jazdy trzeba jednak zachować maksymalną uwagę – jezdnia jest bardzo wąska, w wielu miejscach brakuje barier zabezpieczających, a spadające ze skalnych zboczy kamienie są na porządku dziennym. Standardową praktyką jest tutaj ostrzeganie klaksonem przed dojeżdżaniem do jednego z licznych na trasie ślepych zakrętów. Wzmożona uwaga przydaje się – ze względu na unikalny charakter drogi, często zdarza się, że kierowca parkuje swój samochód na środku jezdni podczas robienia zdjęć.